Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANALIZE MEDICALE MAMA-FIICA INCURCATE Buna ziua ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANALIZE MEDICALE MAMA-FIICA INCURCATE Buna ziua dragilor, Am ...

ANALIZE MEDICALE MAMA-FIICA INCURCATE
Buna ziua dragilor, am o problema ... Am facut analize de sange impreuna cu fetita mea de 4 ani, la un laborator renumit in Brasov care ne-au incurcat analizele si ne-au dat niste rezultate de speriat ...
Si nu vreau sa mentionez cat am platit ...
Ca orice parinte ... am trait clipe grele gandindu-ma ca, copilul meu nu este ok ... Mi-am dat seama de incurcatura pe motiv ca facand si eu aceeasi analiza aveam o valoare incredibila si asta pentru ca sunt pacient cu transplant si fac lunar aceasta analiza cunosc/ aproximez din istoric, cam unde ar trebui sa fie rezultatul in mod obisnuit.
Am fost internata in spital si ulterior am avut nevoie de consultatie gastoenterologica pentru ca m-i s-a facut rau ...
Sunt foarte bulversata, dati-mi un sfat !
Ma gandesc sa cer toti banii inapoi si sa repet toate analizele la alt laborator plus prejudiciul creeat, dar nu stiu in baza carei legi pot solicita asta. Multumesc anticipat si sanatate voua tuturor
inger_parasit2013, utilizator
Teoretic se poate formula o acțiune în răspundere civilă delictuala pt repararea prejudiciului suferit.Incercati amiabil cu o notificare către clinicarespectiva/laborator prin care sa solicitați macar returnarea costului analizelor.In cazul in care nu doresc,faceti o sesizare scrisă cu confirmare primire la DSP,ministerul sănătății pt a pune un pic de presiune și pt a avea și ceva probe în cazul unui proces.Ulterior va puteti adresa unui av pt a analiza sansele,durata,costurile unui proces.
Va multumesc !