avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Fiica mea va împlini 16 ani în decembrie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Fiica mea va împlini 16 ani în decembrie si locuiește ...

Bună ziua! Fiica mea va împlini 16 ani în decembrie si locuiește in prezent cu bunica materna, fosta soție s-a mutat în altă localitate; din această toamnă, fiica mea are cont de card bancar personal, pentru bursa școlară. Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot să virez pensia alimentară direct in contul ei, sau trebuie acordul scris al mamei?

Alte discuții în legătură

Probleme pensie alimentara stefantoth stefantoth buna seara, sunt divortat si am un copil de 15 ani, pensia alimentara este 25 % din salar si se trage odata pe luna, si se inmaneaza mamei personal la ... (vezi toată discuția)
Primesc pensia de întreținere prin mandat poștal. ce trebuie să fac ca să vină în cont? rumelia rumelia Am divortat in 2010 pensia alimentara vine prin mandat postal ce trebuie sa fac sa vina in cont bancar? (vezi toată discuția)
Consultare balcania balcania In urma sentintei de divort minorul a fost incredintat mamei urmand sa platesc pensie de intretinere stabilita prin hotarare judecatoreasca. La locul de munca ... (vezi toată discuția)