Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate si certificat de deces ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate si certificat de deces nerevendicate.

Mama mea a intretinut si in final, inmormantat, o batrana, fara forme legale, asa a vrut ea.
Dupa deces, certificatul de deces si titlul de proprietate pe vreo 6 ari de pamant unde avea si o casuta , care intre timp s-a daramat, au ramas la mama. Batrana in cauza are trei baieti, de care nu mai stie nimeni, sunt imprastiati prin lume, dar mama mai vorbeste cu unul din ei la telefon, dar pe el nu-l intereseaza sub nici o forma pamantul si nici nu stie nimeni unde este.
Ce poate face mama cu titlul de proprietate ?poate intra in posesia imobilului in mod legal? are vreun drept ?
multumesc !
floriontehnic, utilizator