Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratorul asociatie de proprietari nu are ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratorul asociatie de proprietari nu are atestat sau curs ...

Administratorul asociatiei de proprietari nu are atestat sau curs de calificare si nici nu se intrevede vreo intentie de a intra in legalitate atata timp cat asociatia de proprietari refuza sa-i plateasca costurile cursului de calificare.
Ce putem face pentru a fi in legalitate?
Cum putem obliga administratorul sa-si plateasca cursul de calificare?
andrei_70, utilizator
nu trebuie sa-l obligati.....renuntati la serviciile lui si cautati altul
Atat timp cat atestatul profesional se elibereaza cetateanului care urmeaza un curs de pregatire profesionala ,in baza caruia persoana atestata ulterior poate exercita responsabilitatea de administrator de imobil,nu exista obligatie in sarcina asociatiei de proprietari X sa achite costuri aferente cursurilor de perfectionare profesionala a administratorului de imobil
Va adresati serviciului specializat din primaria teritoriala care detine evidenta tuturor administratorilor de imobil persoane fizice si juridice
Comitetul executiv are competenta sa analizeze ofertele si functie de necesitatile ,pretentiile asociatiei de proprietari puteti alege persoana atestata profesional