Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua daca mi sa luat talonu auto pt lumini trebui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua daca mi sa luat talonu auto pt lumini trebui sa ma ...

Buna ziua daca mi sa luat talonu auto pt lumini trebui sa ma duc in Rar pt verificare lumini sau ma verifica total la tot si de unde pot ridica talonu dupa aceea multumesc pt raspunsuri
Art. 112 din OUG 195/2002
(4) Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare și plăcuțele cu numărul de înmatriculare sau de înregistrare, cu excepția celor care nu corespund standardelor, se restituie proprietarului sau utilizatorului vehiculului de către poliția rutieră, la prezentarea de către acesta a dovezii încetării motivului pentru care documentul a fost reținut, în condițiile prevăzute în regulament, precum și la încetarea suspendării înmatriculării vehiculului.

Cu dovada de la RAR (privind verificarea sistemului de iluminat) mergeti la politia rutiera care v-a retinut certificatul de inmatriculare.
latka, utilizator
Nu pot sal ridic de la rar ca mi la luat pe autostrada
Dar cine v-a zis sa ridicati de la RAR certificatul de inmatriculare ?
Nimeni am zis eu ca nu am mai trecut prin asa ceva si de la ce politie trebui sal ridic cea de la autostrada sau de la circulatie de unde aparțin
Mai trebui sa ma programe la rar pt verificare lumini