avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buletin 14 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buletin 14 ani

Buna ziua,

In cazul in care suntem divortati iar copilul locuieste la tata dar domiciliul a fost stabilit la mama, semnatura mamet (acordul pentru buletin) se poate obtine prin ordonanta presedintiala?

Divortul s-a terminat in decembrie anul trecut, dar mama nu a facut niciun demers sa isi ia copii.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in cazul in care suntem divortati iar copilul locuieste ... Popescu Tudor Popescu Tudor Buna ziua, In cazul in care suntem divortati iar copilul locuieste la mine (tata) dar domiciliul e stabilit in hotarare la mama (hotararea e din decembrie anul ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedintiala suplinirea consimțământul parintelui alisa2009 alisa2009 Bună ziua...am fost casatorita timp de 10 ani ,unde a rezultat 1 copil...timp de 2 ani de zile am fost despărțită în fapt. În momentul de față am ... (vezi toată discuția)
Vreau sa fiu tata..... kromred kromred Acum 2 luni, am avut o discutie cu sotia mea in privinta copilului pe care prefera sa il tina mai tot timpul parintii ei. Eu consider ca noi ca parinti trebuie ... (vezi toată discuția)