Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie in loc de partaj? Dupa pronuntarea divortului, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie in loc de partaj? Dupa pronuntarea divortului, sotul ...

Donatie in loc de partaj? Dupa pronuntarea divortului, sotul imi poate dona partea lui de apartament, in loc sa facem acte de partaj, care costa foarte mult?
nu.ca nu știe exact ce donează..
Cand ati divortat?
Nu am divortat inca. Intrebarea era daca, dupa ce facem actele de divort, in loc de partaj pentru care ar trebui sa platim 5000 de euro , sotul imi poate dona jumatatea lui de apartament, si sa platim doar actele de donatie.