Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună, am 2 dosare penale pt contrabanda de țigări. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună, am 2 dosare penale pt contrabanda de țigări. La primul ...

Bună, am 2 dosare penale pt contrabanda de țigări. La primul am primit 3 ani cu supraveghere ce se întâmplă când va apărea al doilea?
Faptele sunt concurente?
Da
Da . Dupa un an de la prima infracțiune
Am comis alta infracțiune. Si doar acum am primit pedeapsa pentru prima infracțiune...

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Faptele sunt concurente?

Bubu12@, utilizator
Este definitiva prima hotarare?
DA

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Este definitiva prima hotarare?