Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proprire Pentru datorie de acum 9 ani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proprire Pentru datorie de acum 9 ani

Buna seara astăzi am primit o Proprire Pentru o datorie de acum 9 ani către firma Provident
Mi a fost instituită proprietea pe conturile bancare!
Nu exista nici un fel de termen de prescriere sau ceva ? Împrumutul la provident a fost făcut in 2011 iar proprirea a venit acum de la o firma de creanțe
Luciann739, utilizator
Mergeti urgent la avocat cu toate actele ca sa vada exact despre ce este vorba.
Ar putea sa va ajute o contestatie la executare.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Orice exceptii,apărării i le puteti face doar pe calea contestației la executare. Dacă depășiți termenul de 15 zile sunteti bun de plata chiar dacă datoria este de 100 de ani..
Nu am nici un alt act decat scrisoarea primita astăzi de la ei
Acolo se stipulează ca este pt un contract provident din 2011

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Mergeti urgent la avocat cu toate actele ca sa vada exact despre ce este vorba.
Ar putea sa va ajute o contestatie la executare.

ce suma datorati ?
3700 lei din care 1000 lei cheltuielile de executare

gi-jane2 a scris:

ce suma datorati ?