Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Comisie cercetare disciplinara functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Comisie cercetare disciplinara functionari publici

Buna ziua!
Conform Codului administrativ, art. 494, alin. 9) Modul de constituire, organizare si functionare a comisiilor de disciplina, precum si componenta, atributiile, modul de sesizare si procedura de lucru ale acestora se stabilesc prin hotarare a Guvernului, la propunerea Agentiei Nationale a Functionarilor Publici. In aceasta situatie, in conditiile in care nu a fost publicata nicio hotarare in acest sens, cum isi desfasoara activitatea comisia de cercetare disciplinara privind functionarii publici.?Multumesc!

ddianna, utilizator
Pana la adoptarea unei noi HG avem Hotărârea nr. 1344/2007 privind normele de organizare și funcționare a comisiilor de disciplină
[ link extern ]