avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Înmatriculare auto din UK
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Înmatriculare auto din UK

Buna ziua, știe cineva daca se mai înmatriculează autoturismele cu volan pe dreapta aduse din Anglia?
Am programare la RAR săptămână viitoare și doresc sa știu dacă se poate inmatricula .
Rog doar cine știe din surse concrete.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: mariustz , utilizator 21:58, 3 Ianuarie 2021
De la data de 01 .01 20221 urmare faptului ca regatul unit a iesit din comunitatea europeana una dintre consecinte
consta in acea ca Roamania nu mai inmatriculeaza vehicule provenienta Anglia cu volan pe dreapta
Se pot inmatricula vehiculele daca se opereaza modificarea schimbarii volanului,pe stanga ,a instalatiei de franare,a luminilor si oglinzilor
RAR: Maşinile cu volan pe dreapta, provenite din Marea Britanie, ar putea să nu mai fie înmatriculate în România de la 1 ianuarie 2021

[ link extern ]
Nu se mai inmatriculeaza de pe 1. Doar daca se muta volanul.
Ultima modificare: Duminică, 3 Ianuarie 2021
mariustz, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare masina cu volan pe dreapta adusa din anglia leorot leorot Intentionez sa cumpar o masina din Anglia cu volan pe dreapta. 1.Stie cineva daca in acte se mentioneaza ca masina are volan pe dreapta ? 2. Daca montez ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto Ady C Ady C Am o masina inmatriculata in Anglia cu volan pe dreapta,se poate inmatricula in Italia? Daca da aveti idee de costuri si de necesitatea schimbări volanului pe ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autovehicul pe ong iulia1970 iulia1970 Va rog sa ma lamuriti,deoarece nu doresc sa am probleme cu legea.Am cumparat un Pegeout in 3 august 2012 pentru ONG,deci contractul de vanzare - cumparare a ... (vezi toată discuția)