Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am un titlu de proprietate pt un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am un titlu de proprietate pt un teren extravilan pe ...

Buna ziua
Am un titlu de proprietate pt un teren extravilan pe care sunt 3 proprietari din care 2 decedati, pt. 1 mostenitor s-a facut succesiunea, am dorit sa facem un partaj voluntar dar mostenitorii celui de al doilea proprietar decedat nu vor sa vina la notar. Proprietarul care traieste este in varsta si doreste sa doneze partea lui, notarul a sugerat iesirea din indiviziune prin tribunal. Exista posibilitatea sa rezolvam la un mediator?
maiaradu, utilizator