Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen comercializare online piese auto si uleiuri ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen comercializare online piese auto si uleiuri hidraulice

O SRL doreste sa comercializeze piese auto si uleiuri hidraulice, insa fara a avea un magazin specializat ( on line, pe baza de comanda, etc..), se poate folosi cod caen 4532 sau 4799 sau 4730 sau altul ? Multumesc
george-neagu, moderator
Buna seara,

Pentru vanzarea produselor in mediul on line, trebuie autorizat codului CAEN 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Multumesc pentru promptitudine.... daca activitatea nu se va desfasura exclusiv on line, insa nu va exista un magazin dedicat unde sa fie depozitate produsele , ci vor fi directionati furnizorii sa vireze produsele direct la adresa cumparatorului, mai este necesar sa adaug si cod caen 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule sau e suficient 4791 ?