Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... casa de marcat pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

casa de marcat pfa

Buna ziua ,va rog sa imi spuneti la un pfa neplatitor de tva achizitia casei de marcat din:
1] - 10.08.2020 cu o valoare mai mica de 2500 se inregistreaza la obiecte de inventar ,este o cheltuiala deductibila ,se scade din impozitul pe anul 2020
2] - casele de marcat achizitionate din 2018-2019 sunt cheltulieli nedeductibile , se pot scadea din impozitul datorat in 2020
paul2020, utilizator