avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă soția mea a avut concediu medical,eu mai pot ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă soția mea a avut concediu medical,eu mai pot lua indemnizația ...

Dacă soția mea a avut concediu medical,eu mai pot lua indemnizația de 75% pentru zilele libere plătite?Vă mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:12, 31 Ianuarie 2021
Pentru aceeasi perioada sau perioada diferita?
Pentru aceiași perioadă
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In speta, nu puteti beneficia de acea indemnizatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă soția a fost în concediu medical mai poate profita de ... soriauras soriauras Dacă soția a fost în concediu medical mai pot profita de indemnizația de de zile libere plătite în cuantum de 75% ,în aceea perioadă ? (vezi toată discuția)
Concediu post natal Victor-Dan Victor-Dan Sotia mea a nascut si a ales sa stea in post natal 1 an,pana pe data de 9 mai 2012. Intre timp a ramas insarcinata ,urmand sa nasca din nou in Iunie ... (vezi toată discuția)
Concediu pentru ingrijirea sotului bolnav edyfloela edyfloela buna seara! sotul a suferit un grav accident la serviciu si e imobilizat la pa pt 7 saptamani. se poate ca sotia sa beneficieze de vreun concediu in aceasta ... (vezi toată discuția)