Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Exista vreo posibilitate de a nu plati ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Exista vreo posibilitate de a nu plati penalități ...

Buna ziua. Exista vreo posibilitate de a nu plati penalități pentru taxelor comune asociației de proprietari?
Buna ziua. Doar daca se prescriu, sau ajungeti la o intelegere cu Asociatia de proprietari.
Asociația de proprietari m-a actionat in judecată pentru plata lor. Este exclus sa ma pot înțelege cu ei.
Daca aveti penalizari, inseamna ca aveti restante. Daca penalizarile sunt stabilite in adunarea generala, nu aveti decat sa le platiti.
Exista varianta ca penalitatile sa nu fie achitate in cazul in care a intervenit termenul general de prescriptie de 3 ani daca in acest interval creditorul nu a desfasurat demersuri legale pentru recuperare ddebit
Mulțumesc.