Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... AUTORIZĂRI ACTIVITĂȚI ECONOMICE.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

AUTORIZĂRI ACTIVITĂȚI ECONOMICE.

Doresc să încep o activitate de întreținere și reparare autovehicule încadrată în clasă cod CAEN 4520, mai exact schimbare parbrize auto, folii geamuri, omologate. Pe lîngă certificatul de înregistrare obținut de la ORC și autorizația de funcționare de la Primărie conf. OG 99/2000, ce acte ( aprobări, autorizații ) î-mi mai sunt necesare de la alte instituții ale statului, gen RAR, DSV, DSP, ETC ??
12254, utilizator