Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Buna ziua, As vrea sa întreb cât este taxa de ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Buna ziua, As vrea sa întreb cât este taxa de impozit pe venit ...

Buna ziua,

As vrea sa întreb cât este taxa de impozit pe venit (in procente) dacă locuiesc in România și sunt self-employed, dar îmi câștig venitul din străinătate ?

M-am uitat rapid peste noul cod fiscal, dar nu am putut sa găsesc nici o informație cu privire la procentul exact de impozit pe venitul din străinătate (dacă ești self-employed și locuiești in România).

Va rog sa răspundeți cât mai detaliat.

Mulțumesc anticipat,
Elena
313n4, utilizator