Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am act de vanzare cumparare de cand eram minora( cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am act de vanzare cumparare de cand eram minora( cu tutore) facut ...

Am act de vanzare cumparare de cand eram minora( cu tutore) facut de tatal meu care ulterior a decedat,mama avand clauze,eu doresc sa renovez parte pe care dansa e stapana cat traieste,am acest drept? Deoarece nu vrea sa ma lase avand probleme psihice! Multumesc!
ati mai avut discutii incepute pe acest subiect, ce clauze mai exact ?
doar o clauza de abitatie sau uzufrct v-ar putea impiedica. treceti si pe asta daca o puneti sub interdictie sau cereti in instanta suplinirea acordului sau.
Clauzele sunt pt intretinerea dansei,cele necesare mormantarii nu pt a face la casa ceva! Eu acum sunt majora ( 43 ani) dansa 81 ani.
clauza de intretinere nu va impiedica sa renovati prin casa.
Va multumesc! Eu doar doresc sa renovez sa i creez condiiti deoarece este plecata de 21 ani la un alt barbat iar acum o da afara copiii aceluia! In contract ea este buna stapana cat traieste pe jumatate din locuinta si nu este de acord sa fac o baie intr un dormitor! Nu as vrea sa investesc apoi sa fiu acuzata ca am facut ce nu trebuie!
In contract ea este buna stapana cat traieste pe jumatate din locuinta

cred ca ar trebui sa mergeti cu actul la un specialist.