avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna tuturor Cum se poate schimba destinatia unui ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna tuturor Cum se poate schimba destinatia unui spatiu comercial ...

Buna tuturor Cum se poate schimba destinatia unui spatiu comercial in locuinta ? daca se poate va rog un nr de contact care este in domeniu. in Constanta Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 1 Aprilie 2021
spsp, utilizator
Cel mai recent răspuns: spsp , utilizator 21:17, 1 Aprilie 2021
Prin amenajarea corespunzătoare a acestuia, după acordul prealabil al proprietarului și încheierea unui contract.
Trebuie sa obtineti un certificat de urbanism in acest sens.
multumesc pentru raspuns eu detin toata cladirea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare destinatie minusa76 minusa76 Buna ziua,detin un imobil cu destinatie mixta,la momentul achizitionarii in 2017,exista un magazin alimentar ,cu toate autorizatiile din 2003.Eu am deschis un ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie imobil din spatiu comercial in apartament DomutaDaniel DomutaDaniel Buna ziua. Detin un spatiu comercial in orasul meu, in CF acesta este trecut ca si spatiu comercial si as dori sa-l transform in apartament. Va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie spatiu comercial in spatiu comercial alimentatie publica cocavisan cocavisan Buna ziua! Detinem un spatiu comercial , parter , fara etaj si fara vecini. In actul de cumparare din 2005 este trecut spatiu comercial , activ Depozit ... (vezi toată discuția)