avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, As vrea sa stiu daca pentru o persoana ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, As vrea sa stiu daca pentru o persoana angajata din ...

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca pentru o persoana angajata din somaj si avand varsta de peste 45 de ani.cu studii superioare ,societatea beneficiaza de subventie cf lg 76/2002.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:38, 26 Aprilie 2021

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca ma incadrez in lg 76 ajofm ... LacraT LacraT Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca ma incadrez in lg 76 AJOFM pentru subventie angajator. Cazul concret : Angajat din somaj cu varsta peste 45 ani ,studii ... (vezi toată discuția)
Cat primeste o firma pentru angajarea unui absolvent de studii superioare ? mmem mmem Buna ziua, Am cateva nelamuriri, de fapt nu stiu unde sa caut, in ce lege. Stiu ca acum 1-2 ani firmele care angajau un absolvent de studii superioare ... (vezi toată discuția)
Expira contractul de muncă Drac Drac Bună ziua. Daca in perioada in care este decretată stare de urgenta in Romania imi expira contractul de muncă pe perioadă determinată si angajatorul nu ... (vezi toată discuția)