Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Expira contractul de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Expira contractul de muncă

Bună ziua. Daca in perioada in care este decretată stare de urgenta in Romania imi expira contractul de muncă pe perioadă determinată si angajatorul nu vrea sa imi prelungească ce este de facut?! Momentan suntem in somaj tehnic.
Daca indepliniti conditiile prevazute de lege, puteti beneficia de somaj in baza Legii 76/2002.

Detalii
www.avocatnet.ro/forum/discu...