avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezmembrarea unui teren .Bună ziua.Sunt unul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezmembrarea unui teren .Bună ziua.Sunt unul dintre proprietarii unui teren intravilan ...

Bună ziua.Sunt unul dintre proprietarii unui teren intravilan agricol.Aș dori să aflu prin ce modalitate se poate face dezmembrarea acestuia având în vedere că doar o parte din proprietari au actele de succesiune actualizate și nici nu sunt dispuși să facă acest lucru.Mentionez că terenul are cadastru.

Alte discuții în legătură

Dezmembrare teren bună ziua.sunt unul dintre proprietarii unui ... 1234doro 1234doro Dezmembrare teren Bună ziua.Sunt unul dintre proprietarii unui teren intravilan agricol.Aș dori să aflu prin ce modalitate se poate face dezmembrarea ... (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren - necesarĂ? Cristina8804 Cristina8804 Bună seara! În 2017 am cumpărat un teren extravilan (așa apare in actul de vânzare si cadastru). După ce după câteva luni am mers la primărie pentru ... (vezi toată discuția)
Despre dezmembrare. nickwolfy nickwolfy Buna ziua, As dori sa stiu care sunt etapele pe care trebuie sa le urmez pentru a face o dezmembrare in cazul unei mosteniri de pe urma mamei ? (vezi toată discuția)