avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Ce pasi trebuie urmati in cazul in care ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Ce pasi trebuie urmati in cazul in care intentionezi ...

Buna ziua,
Ce pasi trebuie urmati in cazul in care intentionezi sa angajezi un cetatean NON UE (Republica Moldova) in Romania in regim de munca la domiciliu pe teritoriul din tara sa?
Dar in cazul in care are si cetatenie romana si ar trebui sa lucreze in regim de munca la domiciliu din tara sa?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cetateni republica moldova cu rezidenta in romania kpas2005 kpas2005 Am inteles ca in cazul in care un cetatean din Republica Moldova se casatoreste cu un cetatean Roman ,primeste drept de rezidenta provizorie ,iar dupa 3 luni, ... (vezi toată discuția)
Resedinta in romania rodica1983 rodica1983 Buna seara!am si eu o intrebare sora mea este casatorita cu un afgan si inca nu le-a iesit viza!ar vrea sa vina pentru o perioada de 3-4 luni in tara!ce acte ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, compania mea permită telemunca de pe teritoriul ... Katy Bahu Katy Bahu Bună ziua, Compania mea permite telemunca de pe teritoriul României. Cum aș putea obține un act adițional care să îmi permită munca provizorie (de ... (vezi toată discuția)