Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cesiune firma cu datorii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cesiune firma cu datorii

Buna ziua
nu stiu daca aici este locul potrivit de a va adresa o intrebare privind predarea unei firme cu datorii la stat , vreau sa stiu daca o predau in ce masura sunt afectati cei doi fosti angajati avand un vedere ca nu am mai platit darile catre stat? somaj, sanatate...
Multumesc
Cum adica sa " predati " firma? In mod cert celor doi angajati nu le merge vechimea pentru perioada cit nu ati platit darile la salarii si nici nu beneficiaza de somaj
Lustex a punctat corect dar as mai adauga ca sunteti responsabil pentru aceasta situatie conform legislatiei existente : neplata impozitelor cu retinere la sursa este evaziune fiscale . Acesta este numai un exemplu, dar mai sunt multe altele