Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Auto cumpărat și defectat iremediabil în câteva ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Auto cumpărat și defectat iremediabil în câteva zile

Bună ziua,
Va rog sa ma ajutați în următoarea speță. Am cumpărat saptamana trecuta o masina adusa din Germania ( cu nr rosii-neinmatriculata în Ro), urmând sa o înscriu....am făcut ctr de vanzare cumparare cu dl respectiv, i am dat banii, iar astăzi în timp ce eram prin tara mi a bubuit motorul....masina a fost luata pe platforma, motorul nu mai poate fi folosit și nici nu se găsește și la noi în tara....
Intrebare: ce pot face? Îmi mai pot recupera o parte din bani? Îl pot da în judecata?
Va mulțumesc anticipat.
camidumitrache, utilizator