Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare sau amanare termen proces de divort buna ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare sau amanare termen proces de divort buna ziua!

Preschimbare sau amanare termen proces de divort

buna ziua! stiti cumva, in cazul in care s-a stabilit termen de divort la o data la care eu si copiii suntem in vacanta, in strainanate, pot solicita amanarea sau preschimbarea termenului? care dintre cele doua cereri este mai potrivita si ce documente justificative trebuie sa depun?
multumesc!
Ce calitate aveti dacă sunteți reclamanta si nu va prezentati acțiunea va fi respinsă că nesustinuta.Pt cazul dvs prezenta e obligatorie,nici amânarea si nici preschimbarea nu sunt soluția..
divortul este cu acordul partilor, iar sotul nu se opune sa amanam, pentru a nu strica vacanta copiilor. deci amandoi am fi de acord cu amanarea.
multumesc!
puteti depune cerere din vreme de preschimbare a termenului.
Din punctul meu de vedere nu aveti motiv temeinic pt a se admite preschimbate,,procedură folosita destul de rar si foarte rar admisă..Puteti incerca poate nimeriti un judecator intelegator...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc!
as putea incerca cu o cerere de amanare cu acordul celeilalte parti?
iar daca nu ma prezint, ce se poate intampla? este divort cu acordul partilor.