avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Doresc sa arborez steagul național pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Doresc sa arborez steagul național pe balcon într-un ...

Buna ziua,
Doresc sa arborez steagul național pe balcon într-un complex rezidențial pe teritoriul României ce pica sub incidența unu ROI. In ROI se specifica ca arborarea drapelului se poate face doar in zilele de sărbătoare națională. Am citit acest articol: Art. 5. - Drapelul României poate fi arborat cu caracter permanent şi la sediul altor persoane juridice decât cele prevăzute la art. 2 şi 3, precum şi la domiciliul sau reşedinţa persoanelor fizice. Este ROIul abuziv si încalcă această lege, am voie să arborez drapelul permanent? Multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Primarie romaneasca + steag german marius19841 marius19841 Spuneti-mi, va rog, daca un primar dintr-o comuna romaneasca a pus la primarie, pe langa steagul Romaniei si cel al UE si pe cel al Germaniei, fara nici un ... (vezi toată discuția)
Stema romaniei - legalitatea afisarii de agentii economici elena-10 elena-10 Pot afisa agentii economici la vedere stema Romaniei? Exista vreo reglementare in acest sens? (vezi toată discuția)
Pe proprietatea mea am voie sa arborez alt drapel decat cel al romaniei ? gandalf1111 gandalf1111 Buna ziua, nu gasesc nici un raspuns clar la intrebarea mea, nici macar Legea 75/1997 art.7 nu precizeaza fara echivoc daca am voie sa arborez drapelul ... (vezi toată discuția)