Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, am fost oprit de poliție în Germania cu o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, am fost oprit de poliție în Germania cu o alcoolemie ...

Salut, am fost oprit de poliție în Germania cu o alcoolemie de 0.29 și după aceea dus la secție, am primit câteva foi cu datele mașini și datele personale și permisul înapoi dar încă nu mi-au venit nici o foaie de la poliție, dacă știe cineva in cat timp ar trebui sa vina amendă și restricția de a conduce din cate am înțeles fiind la prima abatere ar trebui sa primesc o lună restricție și maxim 500 euro amendă. Cum ar trebui să procedez mai departe?
~ Conținut șters la cerere ~