avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Locuiesc la casa in Piatra Neamt. Linga ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Locuiesc la casa in Piatra Neamt. Linga gardul meu ...

Buna ziua.
Locuiesc la casa in Piatra Neamt.
Linga gardul meu este un teren de 40 / 30 m, iar apoi urmeaza o alta gospodarie. Pe acest teren isi tine o vecina vaca, iar aceasta se balega, aduna muste, mirosuri neplacute si adesea mugeste continuu, minute-n sir.
Exista vreo lege potrivit careia un animal (bovine) sa nu poata fi tinut decit la o distanta minima de locuinta cuiva ?
In urma cu citeva luni am chemat Politia comunitara si aceasta a intervenit prompt si am ramas fara vaca pe terenul respectiv timp de citeva luni. Apoi ieri, iar m-am trezit cu vaca linga casa mea.
Iar am anuntat Politia comunitara care de data asta mi-a spus ca nu au nici un temei legal pentru a actiona !?!
Ce e de facut ? Cui sa ma adresez ? Am vreun temei legal ca sa scap de vaca respectiva ?
Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Directia de sanatate publica din judet, sesizata,nu reactioneaza. ce fac? Hauti Hauti Iata sesizarea. Catre DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA MEHEDINTI Ordinul Ministerului Sănătății nr. 119/2014 pentru aprobarea Normelor de igienă şi ... (vezi toată discuția)
Curte comuna, vecinii au facut gradina zoologica gremlin? gremlin? Buna ziua , Va scriu cu disperare deoarece nu stiu cum sa fac in urmatoarea situatie delicata in care ma aflu : locuiesc la curte,intr-o zona foarte ... (vezi toată discuția)
Caii pasc langa casa mea. ce pot face? cezarserv cezarserv Buna ziua. Langa mine exista un teren proprietate privata pe care un alt vecin isi lasa caii sa pasca, uneori liberi, nelegati. Mi-au stricat gardul, mi-au ... (vezi toată discuția)