Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intreprindere individuala

Am infiintat o intreprindere individuala,nu am inceput activitatea doar am achizitionat materie prima si doresc sa stiu daca pentru a plati CAS-ul printr-un ordin de plata este necesar deschiderea unui cont bancar pe inttreprindere individuala sau pot face acest lucru dintr-un cont deschis pe numele meu.Am inteles ca platile asigurarilor sunt deductibile si din acest motiv intreb daca ma afecteaza faptul ca platesc aceste asigurari dintr-un cont personal.
Zic io, da' s-or gasi sa ma contrazica: sa platiti dumneavoastra din contul pfa-ului.