Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract comodat apartament PF > PJ pentru impozit mai ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract comodat apartament PF > PJ pentru impozit mai mic?

Ma gandesc sa cumpar apartamente ca PF (impozit pe cladire mai mic) si sa fac contract comodat catre firma.
Firma ar da apartamentul in chirie si ar plati impozitul datorat (impozit pe venit mai mic).

Asa as putea optimiza impozitul dar nu stiu daca este legal asa?
gistra, utilizator