Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Instalare camere supraveghere la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Instalare camere supraveghere la locul de munca

Buna seara,mă interesează să aflu daca este legală montarea camerelor de supraveghere intr-o sectie de spital(hol ,birou oficiu sălile cu pacienti) daca da ce argumente conform legii ar putea aduce șefii care doresc acest lucru,deși angajații bănuie că sub acesta masca se ascunde dorința acestora de a supraveghea angajații și de acasă Menționez că după amiază nu există medic pe secția respectiva.
luxi, utilizator
Angajatorii care folosesc camere video pentru securitate nu le pot folosi și pentru supravegherea salariaților
www.avocatnet.ro/articol_560...

Supravegherea la muncă: Unde pot face sesizări salariații ale căror drepturi sunt încălcate
www.avocatnet.ro/articol_489...

Condițiile în care este permisă monitorizarea video sau a conversațiilor salariaților, stabilite prin lege
www.avocatnet.ro/articol_478...