Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Exista lege privind obligatia de 5 ani vechime in ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Exista lege privind obligatia de 5 ani vechime in specialitate pentru a putea candida la primariat?

Buna ziua, as dori sa aflu care este legea care il obliga pe farmacist sa aiba 5 ani vechime in specialitate ca sa poata candida pentru examenul de primariat ( ca sa devina farmacist primar).Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde!
PHM1988, utilizator