avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Exista lege privind obligatia de 5 ani vechime in ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Exista lege privind obligatia de 5 ani vechime in specialitate pentru a putea candida la primariat?

Buna ziua, as dori sa aflu care este legea care il obliga pe farmacist sa aiba 5 ani vechime in specialitate ca sa poata candida pentru examenul de primariat ( ca sa devina farmacist primar).Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde!
Ultima modificare: Luni, 16 August 2021
PHM1988, utilizator

Alte discuții în legătură

Notar negrila negrila observ ca de avocati, magistrati se tot vorbeste, de examene, de tematica, si alte cele. Dar de notari nimeni- nimic. (vezi toată discuția)
Vechime juridica claudel1982 claudel1982 Sunt Gabriela si as dori sa stiu daca mi se va recunoaste vechimea ca si grefier cu studii superioare juridice chiar daca sunt momentan incadrata pe un post ... (vezi toată discuția)
Detalii privind declaratia de vechime pe propria raspundere archibaldo archibaldo Doresc sa aflu cum pot contesta datele cuprinse în declarația pe propria răspundere depusa la dosarul de recrutare pentru funcție publica de ... (vezi toată discuția)