Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! Sunt nascuta in 1963 .,vchime in munca de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! Sunt nascuta in 1963 .,vchime in munca de 20 ani ...

Buna ziua ! Sunt nascuta in 1963 .,vchime in munca de 20 ani Sunt pensionata din 2009 de invaliditate cu handicap .Din 2017 am grad accentuat. ,Am zece ani de grupa 1 de munca. Orasul in care locuiesc este cu grad de poluare .Beneficiez de grupa de munca fiind o persoana cu handicap Sau reducerea cu 2/3 din stagiul total de cotizare fiind grad accentuat ?? ? Cand as putea iesi la pensie.pt. limita de varsta . Va multumesc ! Astept raspuns de la dv. !! Multa sanatate !
anyka49, utilizator