Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua,ce masuri se pot lua împotriva unei terase ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua,ce masuri se pot lua împotriva unei terase la care ...

Bună ziua,ce masuri se pot lua împotriva unei terase la care bubuie boxele mai ales noaptea până spre dimineața și care organizează și spectacole cu cântăreți fără autorizație (menționăm ca locatarii nici nu sunt de acord ca primaria sa o elibereze ,întrucât patronii spun ca au actele depuse de câteva luni).Am facut foarte multe sesizari la politie primarie dar nu s-a rezolvat nimic,mai mult chiar când au venit de la mediu sa măsoare decibeli au fost anunțați de către poliția locala și au dat muzica încet.Va mulțumim.
Puteti contacta o firma autorizata de catre Ministerul muncii si Ministerul sanatatii (gasiti pe internet) care sa efectueze determinari de noxe fizice (zgomot si vibratii) la cererea dvs,, in momente diferite si sa elibereze buletine de determinare noxe. Cu aceste buletine puteti deschide actiune comuna (a tuturor persoanelor afectate) in instanta impotriva firmei respective.