Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cat de legala e formularea ,,si altele\'\' in fisa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cat de legala e formularea ,,si altele'' in fisa postului,deoarece ...

Cat de legala e formularea ,,si altele'' in fisa postului,deoarece da posibilitatea unui angajator sa dea sarcini de servici uneori aberante.
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Buna ziua
Acea formulare poate fi legala daca cuprinde alte sarcini date de angajator in exercitarea celor deja existente in fisa postului sau daca vorbim despre o functie ale carei atributii sunt prevazute printr-un Statut (ex; consilier juridic) sau printr-un alt act normativ.
[ link extern ] /