avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Hotararea judecatoreasca pronuntata de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Hotararea judecatoreasca pronuntata de instanta din ...

Buna ziua
Hotararea judecatoreasca pronuntata de instanta din Italia privind stabilire domiciliu minor la tata in Italia poate fi pusa in executare de un executor din Romania? Copilul se afla la mama in Romania in prezent. Multumesc.

Alte discuții în legătură

Exercitarea autorităţii părinteşti deeaflor deeaflor buna ziua! am divortat acum un an, sunt parinte rezident si unic custodiant al unui minor de peste 14 ani, conform hotararii judecatoresti. dupa divort, am ... (vezi toată discuția)
Comunicare hotarare civilia cipriluca30 cipriluca30 buna ziua,sora mea a castigat custodia copilului cu fostu concubin,,,are la mana hotararea prin care se stabileste locuinta minorului la mama,dar fostul ... (vezi toată discuția)
Tatal nu respecta hotararea judecatoreasca de inapoiere minor Florentina_A Florentina_A In urma cu aproximativ un an de zile mama minorului i-a dat procura in scop turistic tatalui, acesta fiind cetatean italian. La acea data minorul nu era ... (vezi toată discuția)