Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sora mea este pensionata medical, incadrata in grad de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sora mea este pensionata medical, incadrata in grad de handicap ...

Sora mea este pensionata medical, incadrata in grad de handicap grav. In acest an a dezvoltat un Psoriazis foarte agresiv, cu spitalizare si tratament continuu.
Medicul curant mi-a comunicat ca se poate solicita pensionare medicala pentru acest diagnostic.
Daca este deja pensionata medical, cu handicapul mentionat anterior, exista legal posibilitatea majorarii pensiei din cauza acestui diagnostic?!
Multumesc
Poate cumula pensia de invalditate cu indemnizatia de handicap.
Banuiesc ca beneficiaza doar de indemnizatie de handicap.
Detalii despre cele doua,aici:
[ link extern ]
Multe multumiri!