Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Este necesara inregistrarea in contabilitate, in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Este necesara inregistrarea in contabilitate, in intrari?

Buna ziua.
Societate de turism, neplatitoare de tva, primeste de ceva timp facturi pentru biletele de avion emise de Wizz Air.
Este necesara inregistrarea lor in contabilitate, in intrari?
Pana acum inregistram plata biletului de avion pe contul 462 in banca si facturam ulterior clientului, punand contravaloare biletului tot pe 462, iar astfel se inchidea acest cont.
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
george-neagu, moderator