avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum se inregistrează NIR-ul?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum se inregistrează NIR-ul?

BUNĂ ZIUA
Am un PFA care se ocupă cu haine second hand. Pe facturiile sunt in kg, dar se vinde la bucata. Cum se inregistrează NIR-ul? Mulțumesc.
Ultima modificare: Marți, 19 Octombrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Magazin haine second hand nif05 nif05 Buna ziua, in cazul unui magazin cu haine second hand, daca marfa este achizitionata la kg. si se vinde la bucata, cum se intocmeste receptia? ce trec in nir ... (vezi toată discuția)
Comert cu haine second hand-inregistrari contabile ama77 ama77 va rog frumos sa-mi spuneti ce inregistrari se fac la comert cu amanuntul cu haine second hand.(le cumpara la kg ,si le vinde la bucata,sunt tare nedumerita). (vezi toată discuția)
Monografie contabila second hand miraj miraj am mare nevoie de o monografie sh(haine) as vrea sa stiu mai precis cum se face transformarea din kg in bucati si ce documente trebuie intocmite si ce contin ... (vezi toată discuția)