Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua , eu sunt parinte care am platit pensia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua , eu sunt parinte care am platit pensia alimentara ...

Buna ziua , eu sunt parinte care am platit pensia alimentara pentru un copil care a facut doua facultati dar nu a dat licenta pot sa il dau in judecata pentru ne terminarea studiilor si recuperarea banilor ?
Nu am mai auzit de o astfel de initiativa judiciară.
Depinde și cât de dotat intelectual este copilul.
Aveti insa dreptate sa fiți foarte supărat.

De ce nu își da licența?
putea sa faca si de 3 ori un an, e doar prost si insista, dvs datorati pensie pana la 26 de ani daca urmeaza cursuri. Pensia nu e conditionata de examene, note etc
Nu mă interesează de ce nu își ia licența me mine mă interesează dacă pot recupera bani pe un om care nu a terminat pentru ce am platit
nu, nu veti recupera niciun ban.
Da, nu se pot recupera banii.