Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale despre intreprinderea individuala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

despre intreprinderea individuala

buna,as dori sa stiu care sunt pasii pt a functiona legal,fara nici o neregula ,in cazul in care :am infiintat o II,cod caen 5610,datorita faptului ca detin o rulota comerciala si doresc sa efectuez comert ambulant tip fast-food prin targuri,piete.Ce obligatii financiare si fiscale presupune acest lucru?Contabilitatea am inteles ca se tine in partida simpla.Aici am nevoie de registre si ce altceva?
denissiioana, utilizator