avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impozitare excesivă de către primărie pentru bunuri ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impozitare excesivă de către primărie pentru bunuri imobile, ...

Impozitare excesivă de către primărie pentru bunuri imobile, case, terenuri aferente casei, gospodăriei, fără diferențe de zonă.... Cum se poate contesta, individual sau în cadrul unei acțiuni colective în justiție... acțiune în contencios?! Norme in materie....
Mulțumesc,
Dumitru U.

Alte discuții în legătură

Evaluare apartament si taxa partaj in divort Gogulet2018 Gogulet2018 Buna ziua, cum aflu valoarea apartamentului in functie de taxa de partaj, va rog? Am inteles ca e 3 sau 5 %, dar iese un apartament de 2 cam in bucuresti la ... (vezi toată discuția)
Mostenire - vanzare mana23 mana23 buna ziua, as vrea sa va prezint o situatie referitor o vanzare fara act in regula (dupa parerea mea). tatal me a decedat acum 3 ani si 6 luni. eu, mama si ... (vezi toată discuția)
Legea 112/1995 ContSters74363 ContSters74363 Lamuriti-ma va rog. Ce are de a face valoarea impozabila a cladirii in cazul in care solicit sa fiu pus in posesia terenului aferent ce apartine de cladirea ... (vezi toată discuția)