Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua,Este legal ca intr-o scara de bloc in care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua,Este legal ca intr-o scara de bloc in care toti sunt ...

Buna ziua,Este legal ca intr-o scara de bloc in care toti sunt proprietari,ca Electrica sa tina sub cheie panoul electric ce alimenteaza fiecare apartament.
Va multumesc.
PS. Raspund la orice intrebare.
Nu este legal,deoarece in caz de urgenta ,imposibilitatea interventiei la panoul electric reprezinta potential risc pentru spatiile care sunt desrvite de instalatie si sigurantele aferente
Numai la panoul general de energie electrica are drept legal de operare furnizorul sau operator ecomic autorizat