avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
LIVE, ACUM (319 PARTICIPANȚI) Formarea angajaților și responsabilitățile SSM ale angajatorului: Cum să te conformezi efectiv și să eviți sancțiunile ITM
Accesează live evenimentul
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua,fostul meu concubin mi-a luat fetița pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua,fostul meu concubin mi-a luat fetița pe motiv că ...

Bună ziua,fostul meu concubin mi-a luat fetița pe motiv că numai vreau să stau cu el și mi-a luat și autoturismul,pe care îl dețin,proprietate personala,am făcut plângere penală,pt că la momentul respectiv a dat și în mine, mi-a sosit răspunsul de la procuratură că dosarul sa clasat,este normal fără o audiere, și fără să mi se aducă la cunoștință despre mașină nimic că despre copil mă judec.ce pot face să-mi recuperez masina pt că am văzut-o pe un anunț de vânzare cum că ar fi adusa recent din Germania,sau mai exista șanse să îmi pot recupera masina pe cale de la poliție să nu apelez pe cale judecătorească,pt că eu mă judec și pt fata,apoi el în loc să depună întâmpinare la dosarul meu a făcut și el acțiune pe un alt dosar și trebuie să plătesc acum avocatul și pt dosarul meu și dosarul lui,apoi pt ordin de protecție pt că mă hărțuiește verbal și fizic și asta este foarte costisitor din punct de vedere financiar pt că nu este vb doar de o cauza,iar el ca persoană este o persoana recidivistă, credeți că am câștig de cauză pt autoturism fără a merge în instanță doar cu ajutorul poliției?
Nu aveti cum sa rezolvati fara avocat specializat in drept penal,la politie va dura ani solutionarea cauzei ..
Pentru masina , anuntati ca v-a fost furata.

Bună,am anunțat poliția secția de unde aparțin și a ajuns la procuratură și mi-a clasat cauza fără o audiere fără nimic,am scris mai sus în anunț despre ve este vorba
vali m a scris:

Pentru masina , anuntati ca v-a fost furata.

Buna seara!
Puteti face plangere impotriva solutiei de clasare, daca mai sunteti in termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare autoturism gabor elena gabor elena buna seara.am si eu o intrebare cred ca complicata.am cumparat un autoturism de la concubinul meu printrun contract de vanzare cuparare special in trei ... (vezi toată discuția)
Inselaciune - unde sunt drepturile mele ? Andra24 Andra24 Buna ziua , In urma cu aproape 2 luni am fost inselata cu o masina furata in valoare de 6200 euro . Inspectorul i-a intocmit dosar celui care mi-a vandut-o ( ... (vezi toată discuția)
Masina furata de membri familiei cezar76 cezar76 Am o situatie in care in urma unei mosteniri am primit o masina care insa este folosita de mama mea fara acordul meu. Masina a fost furata de un unchi/concubin ... (vezi toată discuția)