Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă ar fi să particip la concursul pentru funcția ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă ar fi să particip la concursul pentru funcția de director ...

Dacă ar fi să particip la concursul pentru funcția de director /director adjunct școală, aș promova, aș fi numit în funcție iar contabila instituției este cumnata mea (sora soției), intervine starea de incompatibilitate și conflictul de interese?
Incompatibilitate nu exista ,posibil conflict de interese.
Mulțumesc domnului consilier juridic, Cornel Vasile, pentru răspuns și revin cu rugămintea de a-mi detalia un pic în ce ar consta conflictul de interese apărut între mine și contabila instituției, cumnata mea. Mulțumesc anticipat!