Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua,ma aflu in urmatoarea situatie Eu si sotia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua,ma aflu in urmatoarea situatie Eu si sotia am divortat ...

buna ziua,ma aflu in urmatoarea situatie
Eu si sotia am divortat la notar,la divort am hotarat sa cedam casa celor 2 minori (copii nostri) iar sotia sa aibe uzufruct
Acum sotia vrea sa isi aduca noul iubit sa locuiasca in acea casa impreuna cu minorii
Am vreo posibilitate sa impiedic acest lucru?
Multumesc
Nu mai aveți nicio calitate vis a vis de acel imobil și nici vreun cuvant de spus unde si cu cine locuieste fosta dvs soție.

Ce vârstă au copii dvs?
6 si 10
Ce sanse as avea sa castig custodia minorilor in instanta?
pe ce motiv ?
pana acum am platit pensie alimentara ,tot ce tine de scoala ,imbracaminte si absolut toate facturile si darile imobilului in care ei locuiesc cu mama lor,in momentul in care se muta noul iubit nu voi mai plati decat ce tine de copii dar problema este ca noul iubit este de 1 luna si unul din minori este o fetita de 10 ani iar mama lor are un job in care are si ture de noapte si ture de zi si nu as vrea ca fetita mea de 10 ani sa stea cu un barbat strain