Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... locuiesc la parter. teava de incalzire care deserveste ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

locuiesc la parter. teava de incalzire care deserveste bucataria ...

locuiesc la parter. teava de incalzire care deserveste bucataria si sufrageria s-a spart in subsol iar reparatia nu se poate face decat prin spargerea pardoselii mele-bloc construit in 1963-care este acoperita cu gresie. cine suporta toate daunele din bucatarie?
~ Conținut șters la cerere ~
Leguitorul in cuprinsu disp L nr 196/2018 a prevazut obligatia asociatiei de proorietari sa asigure starea tehnica a partii comune d econdominiu constructii si instalatii
In speta ,asociatia de proprietari are obligatia legala sa asigure inlocuirea instalatiei defecte,fara insa a asigura si finisajele la partea privata