avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Burse scolare. Conform ordinului 5870/22.12.2021, la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Burse scolare. Conform ordinului 5870/22.12.2021, la ce medie sa ...

Buna ziua,
Conform ordinului 5870/22.12.2021, la ce medie sa ne raportam pt bursa de merit ce urmeaza sa o platim elevilor din clasele VI-VIII,in semestrul al II-a, an scolar 2021-2022, La media generala a anului scolar anterior sau la media sem I ? Pentru aceasta categorie de elevi ce inseamna revizuire semestriala si daca trebuie luat in calcul acest aspect?
Va multumesc pentru ajutor.!

Alte discuții în legătură

Bursa sociala situatie ..... victorp victorp Situatia economica a familiei ma indreptateste si imi permite sa solicit bursa sociala . Intrebarile mele sunt : - am doi copii la doua scoli diferite ... (vezi toată discuția)
Burse elevi Radamante Radamante 1. Constitutie, art. 15(2): Legea dispune numai pentru viitor, cu excepţia legii penale sau contravenţionale mai favorabile. 2. Semestrul I, anul scolar ... (vezi toată discuția)
Acordare burse școlare Maria Uceanu Maria Uceanu Bună ziua, Am o întrebare cu privire la un text de lege privind acordarea burselor. Cu excepția elevilor din clasele a-IX-a, în semestrul al-II-lea nu se ... (vezi toată discuția)